نرم افزار Illustrator یکی از ابزارهای جالب و کاربردی برای ایجاد پروژه ها و طرح های گرافیکی مانند کارت ویزیت ها است. امروز در این پست ، آموزش طراحی یک کارت ویزیت ساده و سرگرم کننده از طریق برنامه ایلوستریتور قرار گرفته است که آشنایی شما با انواع ابزارها و تکنیک های طراحی در این نرم افزار را بهبود می بخشد. این کارت ویزیت دو طرفه با استفاده از دو رنگ آبی و سفید طراحی شده است.

مرحله 1 - کشیدن خطوط مدادی برای عکس

یک تصویر یا عکس با بهترین حالت و لبخند از خود انداخته و آن را در برنامه Illustrator باز کنید . برای قفل کردن تصویر و برای راحت تر کار کردن با عکس کلیدهای (CTRL+2 ) را بزنید.

[img1]

Business Cards 1

در گام بعدی ، ابزار Pencil tool را با زدن کلید (T) انتخاب کرده و دوبار روی ابزار کلیک کنید و گزینه Fidelity را روی 1px و گزینه Smoothness را روی 12px قرار بدید. مطمئن شوید که گزینه Fill new pencil strokes غیرفعال باشد. این ابزار به شما کمک می کند تا با حرکت ماوس در یک مسیر درست خطوط کشیده شوند. سپس دور سر و بدن را با همین ابزار بکشید.

[img2]

Business Cards 2

شما می توانید با فعال یا غیرفعال کردن گزینه های Edit selected paths ، مسیرهایی را که می خواهید بدون شروع دوباره بکشید را راحت تر می کند. کافیست چند بار با این ابزار کار کنید تا کارکرد آن معلوم شود.

[img3]

Business Cards 3

بعد از آن مانند تصویر ، خطوط داخل صورت را با همان ابزار Pencil tool برجسته کرده و بکشید.

[img4]

Business Cards 4

برای کشیدن مناطقی که مو وجود دارد ، می توان با انتخاب رنگ ها در نوار بالایی ایلاستریتور ، گزینه های رنگی و افکتی را انتخاب و محل های مویی را با آنها پر رنگ کرد. البته توجه کنید که گزینه های ابزار Pencil tool فعال یا غیرفعال باشند.

[img5]

Business Cards 5

در مرحله بعدی ، جزییات بیشتری از مناطق گردن و بدن و لباس ها را با ابزار مداد و قلم بکشید.

[img6]

Business Cards 6

سپس برای پر کردن موهای سر و اضافه کردن نقاط نقطه ای در صورت ، می توانید با دستکاری کردن اندازه گزینه stroke در نوار بالای برنامه ، اندازه قلم را تعیین و خطوط مشخص شده را بکشید.

[img7]

Business Cards 7

در گام آخر با ابزار Selection Tool همه خطوط را با هم انتخاب کنید و در یک فایل و سند جدید که با کلیدهای ( ctrl+n ) ساخته اید ، انتقال بدید.

[img8]

Business Cards 8

مرحله 2 - ساخت کارت ویزیت

در این مرحله ، یک سند و فایل جدید با زدن کلیدهای ( ctrl+n ) و با تنظیمات و اندازه های 88x55mm میلیمتر ایجاد کنید . البته این اندازه برای چاپگرهای مختلف و سایر شرکت های چاپ کارت ویزیت ممکن است متفاوت باشد که می توانید اندازه مورد نظر خودتان را بدهید. چون کارت ویزیت ما دو طرفه است ، پس گزینه Artboards را روی 2 و تنظیم رنگ را روی CMYK قرار بدید.

[img9]

Business Cards 9

ابتدا با زدن کلیدهای ( ctrl+r ) خط کش را فعال کنید و سپس با Mouse روی خط کش بروید و یک خط از خط کش به پایین بکشید تا خطوط آبی راهنما برای کادرها مانند تصویر تشکیل شود. سپس با استفاده از ابزار Rectangle Tool دور یکی از کادرها را یک مستطیل بکشید و بعد ابزار Selection Tool را با زدن دکمه (V) انتخاب کنید و دوبار روی آیکون مربوطه کلیک و در کادر باز شده ، تنظیمات را مانند تصویر انجام دهید.

[img10]

Business Cards 10

برای ایجاد افکت مستطیل در بالا، برای کادر دیگرتان باید کلید ( alt+mouse ) را نگه دارید و از مستطیل ایجاد شده قبلی یک کپی تهیه و در کادر دیگرتان انتقال دهید.

[img11]

Business Cards 11

با استفاده از ابزار Line Tool یا زدن کلید (\) و انتخاب رنگ مشکی ، یک خط کوچک در وسط کادر بکشید و سپس با نگه داشتن کلید Alt یک کپی از آن تهیه و با Mouse آن را 90 درجه بچرخانید و روی خط قبلی بیندازید. و با ابزار Move هر دو خط را انتخاب و در پالت Swatches بکشید و انتقال دهید. و بعد دو خط کشیده شده را با کلید Delet پاک کنید.

[img12]

Business Cards 12

خوب یک مستطیل سفید در دور کادر کارت ویزیت با رنگ مشکی بکشید و سپس الگوی دو خطی که در پالت Swatch انتقال دادید را ، درون کادر کارت ویزیت بیاورید و از آن کپی هایی را تهیه کرده و پشت سر هم قرار دهید تا یک شبکه منسجم تشکیل شود.

[img13]

Business Cards 13

مرحله 3- ساخت روی کارت ویزیت

در اینجا ، لازم است که کاراکتر و شخصیت طراحی شده را به رنگ فیروزه ای Cyan تغییر دهید و بعد از آن ، کاراکتر را با ابزار Move انتخاب کرده و درون کادر مربوطه و روی شبکه های چهارخانه کوچکی که ساخته اید، انتقال بدید.

[img14]

Business Cards 14

سپس کاراکتر را به سمت چپ در داخل خطوط معین شده انتقال بدید . شاید تصویر کمی از کادر بزرگتر باشد که زیاد مهم نیست و فقط سر و بدن باید در داخل کادر نهایی قرار بگیرد.

[img15]

Business Cards 15

بعد از آن ، با استفاده از ابزار Rectangel Tool یا با زدن کلید ( M )یک کادر مستطیل شکل و با رنگ فیروزه ای بکشید و آن را در سمت راست کادر قرار بدید. سپس با کمک ابزار Type Tool یا زدن کلید ( T ) نام یا یک اسم را در کادر مستطیل شکلی که ایجاد کردید، تایپ کنید.البته ابتدا رنگ نوشته را به سفید تغییر بدید.

[img16]

Business Cards 16

سپس می توانید با همان ابزار تایپ ، جزییات بیشتری با همان رنگ فیروزه ای در کارت ویزیت خود بنویسید.

[img17]

Business Cards 17

سپس تمام عناصر ایجاد شده در روی کارت ویزیت را با ابزار Move انتخاب کرده و با نگه داشتن کلید Alt ، آنها را به کادر بعدی کارت ویزیت انتقال بدید و آنها را با هم تراز کنید.

[img18]

Business Cards 18

مرحله 4 - ساخت پشت کارت ویزیت

در این مرحله ، پس زمینه سفید را به فیروزه ای تغییر دهید و سپس از همان پالت Swatches خط های شبکه ای را به درون کادر فیروزه ای بکشید و رنگ فیروزه ای 30% Cyan را به خط ها بدهید و از خط های انتقال داده شده ، کپی های پشت سرهم تهیه کنید تا باز تشکیل یک شبکه را بدهند.

[img19]

Business Cards 19

بعد از رنگ کردن پشت کارت ویزیت ، با ابزار Rectangel Tool یک کادر سفید سراسری مانند تصویر در وسط کارت ویزیت ایجاد کنید. سپس در وسط کادر سفید یک متن خوش آمدگویی را با ابزار تایپ و رنگ فیروزه ای، بنویسید.

[img20]

Business Cards 20

مرحله 5 - تکمیل کارت ویزیت

خوب در اینجا ، طراحی کارت ویزیت کامل شده است و فقط باید فایل و سورس کارت ویزیت را آماده برای چاپ کنیم.

[img21]

Business Cards 21

[img22]

Business Cards 22

در این مرحله ، کلید ( A ) را بزنید تا ابزار Selection Tool انتخاب شود و بعد کلیدهای ( Shift+O) را بزنید و بعد از آن به منوی ” File > Save As ” بروید و پسوند Adobe PDF را انتخاب کنید. بعد از آنتخاب یک صفحه باز می شود که در آن گزینه Marks and Bleeds را بزنید و تنظیمات برای چاپ را مانند تصویر انجام دهید که البته ممکن است این تنظیمات برای هر چاپگری متفاوت باشد.

[img23]

Business Cards 23

سپس ، فایل ذخیره شده را در نرم افزار Adobe Acrobat باز کنید و دیگر می توانید یک به یک کارت ویزت و پشت و روی آن را چاپ کنید.

[img24]

Business Cards 24

[img25]

Business Cards 25

آخر :

[img26]

Business Cards-Final

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه