فیلم های زیر همه در یک اتاق یا یک مکان رخ می دهند و عملاً هیچ لوکیشن دیگری در این فیلم ها وجود ندارد. با این حال تک تک آنها بخاطر بازی ها و فیلمنامه های خوبی که دارند، از اقبال عمومی خوبی برخوردار شدند. بنابراین اگر تنگناترسی (claustrophobia) ندارید این فیلم ها را تماشا کنید.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 

برترین ها: فیلم های زیر همه در یک اتاق یا یک مکان رخ می دهند و عملاً هیچ لوکیشن دیگری در این فیلم ها وجود ندارد. با این حال تک تک آنها بخاطر بازی ها و فیلمنامه های خوبی که دارند، از اقبال عمومی خوبی برخوردار شدند. بنابراین اگر تنگناترسی (claustrophobia) ندارید این فیلم ها را تماشا کنید.

"لاک" (Locke) (2014)

کارگردان: استیون نایت

بازیگران: تام هاردی

یک مدیر ساخت و ساز در هنگام رانندگی به سمت لندن با چند مسئله سر و کله می زند و باید همسر و پسر و معشوقه باردارش را راضی نگه دارد و به آینده کسب و کار و کارمندانش نیز برسد. تام هاردی تنها بازیگر این فیلم است که از ابتدا تا انتهای فیلم داخل ماشینش با تلفن همراهش مشغول حرف زدن است و تا انتها بیننده را پای فیلم می نشاند.

فیلم هایی که در یک مکان رخ می دهند

"کشتار" (Carnage) (2011)

کارگردان: رومن پولانسکی

بازیگران: جودی فاستر، کیت وینسلت، جان سی. ریلی و کریستوف والتز

وقتی دو پسربچه در پارک با هم دعوا می کنند، والدین آنها در آپارتمان یکی از آنها در نیویورک با هم رو در رو می شوند. عصبانیت و دعوای آنها بیشتر و بیشتر می شود و آنها خیلی زود با هم دست به یقه می شوند. "کشتار" بر اساس نمایشنامه ای از یاسمینا رضا ساخته شده است.

فیلم هایی که در یک مکان رخ می دهند

"مدفون" (Buried) (2010)


کارگردان: رودریگو کورتز

بازیگران: رایان رینولدز

رینولدز در این فیلم نقش پیمانکاری را بازی می کند که در طول جنگ عراق گروه آنها مورد حمله قرار می گیرد و او داخل یک تابوت و تنها با یک فندک و تلفن همراه بیدار می شود. دوربین از کنار او و از داخل تابوت دور نمی شود و تا انتهای فیلم تقلای او برای فرار را نشان می دهد.

فیلم هایی که در یک مکان رخ می دهند

"مکعب" (Cube) (1997)

کارگردان: وینچنزو ناتالی

بازیگران: نیکول دی بوئر، نیکی گوادانی، دیوید هیولت و اندرو میلر

فیلم "مکعب" که تمرین خوبی در ژانر وحشت است، در واقع در چند اتاق رخ می دهد، ولی همه این اتاق ها شبیه به هم هستند و همه داخل مکعب بزرگتری قرار دارند. قبل از فیلم "اره" (Saw) این فیلم بهترین فیلم برای بررسی اعماق آستانه انسان برای تحمل شکنجه بود.

فیلم هایی که در یک مکان رخ می دهند

"دو دختر و یک پسر" (Two Girls and a Guy) (1998)


کارگردان: جیمز توباک

بازیگران: رابرت داونی جی. آر.، هثر گراهام، ناتاشا گرگسون واگنر

این فیلم که در آپارتمانی در نیویورک رخ می دهد، رابطه کلی دو زن را هنگام رویارویی با مردی که هر دو دوستش دارند نشان می دهد.


"اولیانا" (Oleanna) (1994)


کارگردان: دیوید مامت

بازیگران: ویلیام اچ. میسی، دبرا آیزنستاد

این فیلم که در اتاق های مختلف یک دانشگاه فیلمبرداری شده، داستان استاد دانشگاهی را تعریف می کند که در کلاس درس با یک دانشجو بحث می کند و در این میان همسرش و افراد دیگری صحبت او را قطع می کنند. مامت این فیلم را از نمایشنامه خودش الهام گرفته است.

فیلم هایی که در یک مکان رخ می دهند

"مستخدمان" (Clerks) (1995)

کارگردان: کوین اسمیت

بازیگران: برایان اوهالوران، جف اندرسون، جیسون میوز، کوین اسمیت

کوین اسمیت برای ساختن این فیلم از چند ساختمان Quick Stop و یک فروشگاه محصولات ویدئویی کمک گرفته و ما همه اینها را یک لوکیشن محسوب می کنیم.

فیلم هایی که در یک مکان رخ می دهند

"کلوپ صبحانه" (The Breakfast Club) (1985)

کارگردان: جان هیوز

بازیگران: مولی رینگوالد، جود نلسون، امیلیو استوز، آنتونی مایکل هال، الی شیدی

این کلوپ چندبار کتابخانه را ترک می کند، ولی کل فیلم در زمین های شرمر رخ می دهد. 5 دانشجوی کاملاً متفاوت با هم در شنبه تنبیهی به یاد ماندنی که با هم می گذرانند، متوجه می شوند که تفاهم زیادی با هم دارند.

فیلم هایی که در یک مکان رخ می دهند

"شیطان" (Devil) (2010)


کارگردان: جان اریک داودل

بازیگران: کریس مسینا، لوگان مارشال-گرین، جوفری ارند، بوجانا نواکوویچ، جنی اوهارا و بوکیم وودباین

داخل یک آسانسور، گروهی از افراد یکی یکی می میرند و در این میان شیطان بازی های شیطنت آمیزش را اجرا می کند. این فیلم بر اساس داستانی از ام. نایت شیامالان ساخته شده است.

فیلم هایی که در یک مکان رخ می دهند

"1408" (1408) (2007)


کارگردان: میکائل هافستروم

بازیگران: جان کیوساک، ساموئل ال. جکسون

کیوساک در این فیلم نقش نویسنده شکاکی را بازی می کند که یک شب را در سوئیت روحزده هتلی می گذراند. این شب برای او تبدیل به مهمترین شب زندگی اش می شود.

فیلم هایی که در یک مکان رخ می دهند

"طناب" (Rope) (1948)


کارگردان: آلفرد هیچکاک

بازیگران: فارلی گرنجر، جان دال، جوان چندلر و جیمی استوارت

این فیلم هیجانی-روانی از آلفرد هیچکاک در آپارتمانی در منهتن اتفاق می افتد. دو روشنفکر دوستشان را می کشند و قبل از مهمانی شام او را داخل صندوق می گذارند. آنها غذاها را می چینند و تماشا می کنند که چطور همه دور صندوق جمع می شوند گویی همه چیز عادی و نرمال است.

اگر تنگناترسی ندارید، این فیلم ها را تماشا کنید

"پنجره پشتی" (Rear Window) (1954)

کارگردان: آلفرد هیچکاک

بازیگران: جیمی استوارت، گریس کلی

هیچکاک شش سال پس از فیلم "طناب" فیلمی درباره ترس از تنگنا در داخل یک آپارتمان در نیویورک سیتی ساخت. در این فیلم دوربین یک عکاس حرفه ای (استوارت) را تماشا می کند که انگار ماجراهای پس از قتل در یکی از آپارتمان های روبروی آپارتمانش را کنار هم قرار می دهد.

فیلم هایی که در یک مکان رخ می دهند

"12 مرد خشمگین" ( 12Angry Men  ) (1957 )

کارگردان: سیدنی لومت

بازیگران: هنری فوندا، لی جی. کاب، مارتین بالسام و ای. جی. مارشال

این فیلم که یکی از فیلم های کلاسیک لومت است، درباره هیئت منصفه دادگاه یک قتل است. در ابتدا همه موافق با مجرم بودن متهم هستند بجز یک نفر که این یک نفر در کل فیلم به تدریج با حرف هایش بذر شک و تردید را در دل اعضای هیئت منصفه می پاشد.

فیلم هایی که در یک مکان رخ می دهند

"سفر دراز روز در شب" (Long Day's Journey into Night) (1962)

کارگردان: سیدنی لومت

بازیگران: کاترین هپبورن، رالف ریچاردسون، جیسون روباردز و دین استاک ول

این فیلم بر اساس نمایشنامه کلاسیکی از یوجین اونیل ساخته شده و داستان خانواده تایرون را در طول یکی از روزهای سال 1912 در خانه ای در کنار اقیانوس به تصویر می کشد.

فیلم هایی که در یک مکان رخ می دهند
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه