طی نیمه دوم سال جاری تعدادی آثار موزه ای که تا کنون در معرض دید قرار نداشتند از مخزن کاخ اختصاصی نیاوران خارج و به نمایش عموم گذاشته شده است.

نمایش آثار جدید موزه ای در کاخ نیاوران - تصویر 1
به گزارش حوزه میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران دو عدد مجسمه با موضوع پرنده اثر بهمن محصص، یک جام آینه قدی بسیار زیبا و مجسمه درخت فیروزه ای آثاری هستند که در معرض دید قرار گرفته اند.

یک دستگاه تلویزیون، مجسمه کشتی نقره ای و تعدادی از لباس ها، کیف ها و کفش های مورد استفاده خانواده پهلوی دیگر آثار به نمایش گذاشته شده هستند.

از زمان بازگشایی کاخ اختصاصی نیاوران کارهای اساسی و مهمی در دستور کار قرار گرفت که از جمله آنها حفظ اصالت چیدمان اشیا در فضاهای مختلف با استفاده از مدارک و اسناد موجود در مرکز اسناد و اطلاعات افراد قدیمی در کاخ بوده است.

همچنین اشیایی که به دلیل قرارگیری در مسیر بازدید امکان نمایش نداشتند با توجه به سنخیتی که با دیگر اشیا در کاخ دارند به مرور زمان از مخازن خارج و در محیط مورد نظر در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرند.

شایان ذکر است کاخ اختصاصی نیاوران یکی از کاخ موزه های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران است که بین سال های 1337 تا 1346 ساخته شد و از سال 1347 تا 1357 هجری خورشیدی محل اصلی سکونت پهلوی دوم و خانواده اش بوده است.

علاقه مندان جهت بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران می توانند همه روزه به جز دوشنبه ها و ایام سوگواری از ساعت 9 تا 17 به این مجموعه، واقع در تهران، میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند.

انتهای پیام/ اس
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه